Sztyblety – ponadczasowe buty wciąż w modzie

Sztyblety to buty ponadczasowe. Te jeździeckie buty weszły do mody codziennej kilka lat temu i nic nie wskazuje na to, aby miały wyjść z trendu. Modne sztyblety damskie w sezonie jesień-zima 2019/2020 zyskują nowe, świeże oblicze.

Sztyblety – ponadczasowe, modne obuwie

Sztyblety nie zostały stworzone przez projektantów mody. To buty jeździeckie, noszone do bryczesów i ochraniaczy zwanymi chapsami. Całe szczęście, że stały się modne i popularne – to buty niesamowicie wygodne i uniwersalne. Od kilku lat noszą je zarówno kobiety, jak i mężczyźni oraz dzieci.

Klasyczne sztyblety to proste buty skórzane na płaskim, około dwucentymetrowym obcasie, sięgające kostki, po bokach cholewek posiadające poprzeczne gumy, a w tylnej części zaopatrzone w uchwyt. Każdy z tych elementów posiada swoje praktyczne znaczenie w świecie sportu. Krój taki równocześnie doskonale sprawdza się na co dzień i wygląda po prostu świetnie.

Modne sztyblety damskie w sezonie 2019/2020 – jak nosić?

W tym sezonie możemy nosić zarówno klasyczne, ponadczasowe modele utrzymane w stonowanych barwach, jak i odważniejsze propozycje. Do tych ostatnich należą chociażby sztyblety ze wstawkami w intensywnych kolorach, błyszczące czy inspirowane wzorami zwierzęcymi. Zwierzęce inspiracje widzimy zarówno w kolorystyce, jak i fakturze. Odważniejsze, lubiące eksperymenty panie mogą zdecydować się na buty stanowiące połączenie sztybletów z kowbojkami – na podwyższonym obcasie, zdobione wężowym wzorem.

Sztyblety można nosić do wszystkiego – te uniwersalne buty równie dobrze wyglądają w połączeniu ze spodniami, legginsami i sukienkami. W tym sezonie warto łączyć je z długimi, zwiewnymi sukienkami, również tymi w kwieciste desenie.