Modne dziecko

Dobór odpowiedniej odzieży dla dzieci wcale nie jest łatwym zadaniem. Malce są ruchliwe, biegają, skaczą, brudzą się, bawią się i pocą. Najważniejszą cechą ubrań dla dzieci jest funkcjonalność. Dodatkowo ważne jest, by dać dziecku możliwość wyboru w co się ubierze – tak uczy się podejmowania decyzji i buduje swój gust.

Koszulki dla dziewczynek

Takie koszulki powinny być elastyczne, bezproblemowo się zakładać i zdejmować tak, aby dziecko mogło ubrać się czy przebrać samo, bez pomocy dorosłego. Ważnym aspektem jest tutaj spory otwór na głowę (lub elastyczny) bez eksponowania dekoltu. Taka koszulka nie może być ani mocno przylegająca do ciała ani za luźna. Trzeba uważnie dobierać rozmiar do postury dziecka – wtedy zapewni się mu największy komfort noszenia ubrań. Ze względu na to, że dzieci są bardzo ruchliwe koszulki powinny być z oddychającego materiału na przykład z wiskozy, bawełny czy innych tkanin z dużą domieszką bawełny lub lnu. Więcej znajdziesz tutaj.

t-shirt dziewczęce

T-shirt dziewczęce wzory

Małe dziewczynki chętnie ubierają koszulki z nadrukami swoich ulubionych bohaterów z bajek, gier czy komiksów. Na rynku odzieżowym istnieje cała masa t-shirtów z wizerunkami animowanych postaci, niektóre sieciówki wypuszczają wręcz całe kolekcje w których znajdziemy wszystkie części garderoby w nadrukach z bohaterami kreskówek i bajek telewizyjnych. Warto pamiętać, żeby zainwestować w tym wypadku w lepsze jakościowo ubrania. Wtedy nadruk również jest lepiej wykonany, jest bardziej odporny na przetarcia, plamy i częste prania.