Longsleeve czyli back to 90s

W dzisiejszych czasach moda męska przestała być tak intuicyjna jak kiedyś. Bardzo często mamy do czynienia z produktami unisex lub ciężko nam jednoznacznie przyporządkować daną część garderoby do płci, o ile nie jest to np. spódniczka. 

Obecnie, styl popularny w latach 90 XX wieku przeżywa swój prawdziwy renesans jeżeli chodzi o środowiska hip-hopowe. Chociaż styl ten zyskał poklask wśród szerszej publiczności. Stare konsole do grania, kasety magnetofonowe czy wrotki z powrotem wracają do łask. Otoczenie związane z muzyką hip-hop i rap przyjęło go jednak wyjątkowo ciepło ze względu na popularną w schyłkowej fazie ubiegłego stulecia rozmaitą odzież sportową. Raperom natomiast po drodze z ortalionem i dresem. 

Jedną z modnej niegdyś części garderoby jest longsleeve. Jest to cienka bluzka z długim rękawem, która jeszcze parę lat temu zapewne byłaby szczytem obciachu. Obecnie jest za to z ogromną chęcią noszona, zwłaszcza przez męską część populacji, a jej ceny na rynku mogą być naprawdę wysokie. Najbardziej popularne są longsleevy z logami znanych marek sportowych oraz te z nieoczywistymi grafikami kojarzonymi z latami 90. Inną stylizacją, w której tutaj longsleeve zaprezentuje się znakomicie jest założenie go pod oversizowy T-shirt. Jest zarówno ciepła, jak i pomysłowa oraz oryginalna. 

Prawda, że nikt nie pomyślałby o założeniu na siebie takiego zestawu jeszcze 2 lata temu? Jest to typowy przykład potwierdzający często powtarzany slogan: „Moda wraca”. Wraca! I to w najróżniejszych odsłonach, z których możemy czerpać inspiracje oraz do woli eksperymentować.