Gorsety do noszenia na co dzień

Gorsety występują w sprzedaży w bardzo zróżnicowanych formach. Mogą być zarówno zakładane pod ubranie, jak i nad ubranie. Z całą pewnością oba rozwiązania mają swoje plusy.

Małe rozmiary gorsetów

Kobiety, które noszą rozmiary XS lub S także mogą w odpowiedni sposób dobrać swój gorset. Dla takich pań najbardziej polecane są produkty, które mają rozmiar wynoszący 18, 20 lub 22 cale. Z całą pewnością najlepiej będą się one sprawdzały w przypadku szczupłych osób. Idealnie będzie także, gdy gorset nie będzie miał zbyt dużej ilości fiszbin. Optymalnym rozwiązaniem będzie dziesięć spiralnych fiszbin, a także cztery płaskie. Produkty, które mają większe ilości fiszbin są dużo mocniejsze, dlatego są polecane kobietom, które mają większe rozmiary. Dzięki temu mogą w odpowiedni sposób korygować sylwetkę. Produkty przeznaczone dla pań z rozmiarem XS lub S powinny być także stosunkowo lekkie, aby wygodnie się je nosiło i czuło się w nich w pełni komfortowo.

Gorset do noszenia na co dzień

Wśród różnego rodzaju gorsetów można także wyróżnić produkty do noszenia na co dzień na odzież. Stanowią one bardzo atrakcyjny dodatek do wielu komponowanych stylizacji. Dlatego powinno się je w odpowiedni sposób wybrać, aby jak najlepiej spełniały swoją rolę. Do tego celu można wybierać modele typu overbust, czyli zakładane na biust. Z całą pewnością będą one pasowały najbardziej efektownie. Gorsety tego rodzaju bardzo dobrze komponują się z wszelkiego rodzaju marynarkami, katanami, a nawet szalami. Przy ich doborze należy wybrać odpowiedni rozmiar danego modelu, a także długość, która będzie nam w pełni odpowiadała. Przy małych piersiach idealnie sprawdzi się gorset z płaską linią dekoltu dostępny w internetowym sklepie Obsessive, czyli tak zwanym płaskim serduszkiem. Natomiast przy większym biuście warto wybierać wszelkiego rodzaju modele z głębszym serduszkiem.