Jakie koszulki damskie warto nosić?

Klasyczne koszulki damskie wykonywane są z bawełny i mają krótkie rękawy. Na przestrzeni lat ich kształt, fason, jak i zastosowanie bardzo ewoluowały. Obecnie koszulka jest jednym z najchętniej wybieranych elementów odzieży. Stanowi uzupełnienie casualowej, jak i oficjalnej stylizacji. Świetnie pasuje z jeansami, jak i spódnicami. 

Koszulki damskie – rodzaje

Najbardziej rozpoznawalne są klasyczne, gładkie koszulki damskie z okrągłym dekoltem. Na rynku dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych oraz fasonach. Od dawna t- shirt przestał być sportową bluzką  zestawianą z dresowymi spodniami. Wybierany jest także do pracy, na imprezę, randkę czy spotkanie z przyjaciółmi. Oprócz jednolitych gładkich modeli, dostępne są także asymetryczne wzory, zdobione kolorowymi aplikacjami lub cekinami.

t shirt damski

Dlaczego warto mieć koszulkę w swojej garderobie?

Planując zakupy odzieżowe i kompletowanie szafy, warto zacząć od zakupu koszulek. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór klasycznych modeli wykonanych z materiałów wysokiej jakości, które nie skurczą się ani nie rozciągną po praniu. Bazę do stylizacji stanowią przede wszystkim kolory takie jak: czerń, biel, szary. Warto także dopasować takie odcienie ubrań, które najlepiej pasują do konkretnego typu urody. Na specjalne okazje świetnie sprawdzą się modele z:

  • większym dekoltem,
  • ozdobami (cekiny, kokardy),
  • wycięciem na plecach,
  • oryginalnymi printami.