Jak dobrać żakiet do figury i z czym go nosić na co dzień?

Żakiety damskie i marynarki damskie powinny znaleźć się w szafie każdej kobiety. Warto, jednak wiedzieć jak je wybierać w zależności od figury, ponieważ żakiet żakietowi nierówny.

Różne oblicza żakietów

Żakiety damskie i marynarki mają przeróżne oblicza. Mogą być w formie biurowej i wówczas wybieramy sprawdzony, nieco ostrożny fason. Inna wersja to żakiety romantyczne, a nawet casaulowe lub rockowe. Duże znaczenie mają zastosowane materiały i faktury.

Żakiety dla kobiet o mocniejszej figurze

Pulchne kobiety powinny wybierać lekkie i luźne żakiety o długich i prostych cięciach. Spowodują one, że sylwetka optycznie wyda się smuklejsza. Nie powinny też zapinać żakietów, co też pozytywnie wpłynie na wygląd. Zdecydowanie odradza się modele, które kończą się na linii bioder.

Żakiety damskie dla niskich kobiet

Najlepiej sprawdzi się żakiet do linii bioder. Ważne, by nie przytłaczał i tak drobnej sylwetki. Takie kobiety mogą podkreślać swoje zalety, w tym nogi, dlatego marynarki typu over size zaleca się nosić tylko do krótkich spódniczek, kiedy wzrok i uwagę przyciągamy do dolnych partii ciała.

Żakiety dla kobiet z dużymi piersiami

Panie, które mają duże piersi powinny sięgać po marynarki damskie oraz żakiety z małymi klapami. Istnieje zasada, że im większe tym bardziej przykuwają wzrok w stronę piersi i optycznie je zwiększają. Pod żakiet warto włożyć bluzkę w pionowe wzory i bez kołnierzyka.

Szukając modnych i efektywnych żakietów i marynarek w różnych rozmiarach warto sięgać po żakiety damskie w sklepie internetowym.