nastolatka w młodzieżowej sukience

Jak wybrać sukienkę młodzieżową – trzy proste kroki

Moda dziecięca

Nawet, jeśli nasza nastolatka zwykle chodzi w spodniach, w jej garderobie przyda się z pewnością przynajmniej jedna sukienka młodzieżowa. Jej wybór, wbrew naszym początkowym obawom, wcale nie musi być zresztą trudny.

Po pierwsze – ustalmy charakter sukienki

Już pobieżny przegląd propozycji przygotowanych dla nas przez sklepy odzieżowe może uświadomić, że wybór sukienek młodzieżowych jest większy niż początkowo sądziliśmy. Jeśli więc zależy nam na udanym zakupie, w pierwszej kolejności dobrze jest ustalić, w jakich okolicznościach ma być noszona sukienka. Sukienka młodzieżowa na wesele lub na inną elegancką imprezę rodzinną powinna być rozwiązaniem nieco bardziej stonowanym. Jeśli jednak nastolatka ma zamiar chodzić w niej na spotkania towarzyskie, do klubu lub na dyskotekę – nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby popuścić nieco wodze fantazji.

Po drugie – określmy, jaka długość będzie idealna

Często można usłyszeć, że nastolatki kochają przede wszystkim bardzo krótkie sukienki młodzieżowe, idealnie podkreślające ich atuty. Nie oznacza to jednak, że dziewczyny, które – z różnych przyczyn – nie lubią długości mini – nie znajdą idealnego dla siebie rozwiązania. Warto zresztą unikać jeszcze jednego stereotypu. Wiele nastolatek słyszy nieustannie, że długie sukienki oraz modele o długości midi je postarzają. Nie jest to jednak prawdą. Wybór długości to przede wszystkim wypadkowa czynników takich jak wzrost, figura oraz charakter okazji. Nie ma mowy o sukienkach młodzieżowych automatycznie lepszych lub gorszych od innych.

Po trzecie – znajdźmy idealny styl

Styl sukienki młodzieżowej – podobnie jak jej długość – powinien być dostosowany przede wszystkim do preferencji konkretnej nastolatki. Mało osób jest świadomych tego, jak ważne jest to, aby korespondował nie tylko z charakterem imprezy, ale i z temperamentem dziewczyny. Nawet mając świetną figurę można prezentować się nie najlepiej w konkretnej kreacji właśnie dlatego, że samemu nie odbiera się jej jako atrakcyjnej. Podobne zastrzeżenie warto mieć na uwadze także wtedy, gdy poszukuje się optymalnego koloru i kroju sukienki.

Related Posts