Sukienki eleganckie – czyżby już nie na czasie?

Raczej należy uznać za pewnik, że u każdej kobiety (oraz prawdopodobnie u niejednego mężczyzny, zwłaszcza interesującego się modą), choć raz w życiu pojawiła się w głowie myśl, że przecież w modzie to już wszystko zostało powiedziane. A takie choćby szykowne sukienki, to już w ogóle temat passé… No bo, co by tu więcej wymyślić? A jednak nic bardziej mylnego, sukienki eleganckie, wciąż mają się dobrze i to nie tylko na wybiegu.

sukienka elegancka jasna
Sukienka dostępna na stronie Yups.pl

Nie ma chyba bardziej wdzięcznego ubioru, który zarazem daje projektantom tak duże pole do popisu niż sukienka. Gdyby chcieć wskazać ilość rodzajów nawet samych tzw. sukienek eleganckich, czy chcieć jakoś je skategoryzować, natrafić można na sporą różnorodność, a to np. sukienki:

  • biznesowe
  • wizytowe
  • wieczorowe
  • koktajlowe

Czy „mini” znaczy również szykownie?

Oczywiście stale aktualny jest podział na sukienki:

  • mini
  • midi
  • maxi

Współcześnie odnosi się on również do sukienek eleganckich, choć wydawać by się mogło, że nie zawsze tak było. Proste, a co za tym idzie szykowne sukienki, spopularyzowała na początku XX wieku słynna Coco Chanel, czym niejako podniosła swoje „małe czarne” do rangi właśnie sukienek eleganckich.

Skoro nie gorset i tafty – to co?

Przeświadczenie, że to zwłaszcza długie, eleganckie sukienki kojarzone są w większości z balowymi historiami, powoli odchodzi w niepamięć. Rozumienie wytworności stroju jest zmienne prawie tak samo, jak zmienną jest sama moda. Obecnie wykwintny damski ubiór, to niekoniecznie wyszukane materiały i tzw. luksus. Współczesna kobieta bardziej ceni sobie minimalizm i wygodę. O szykowności sukienek najczęściej świadczą dodatki, jak choćby odpowiednia biżuteria, obuwie, żakiet, nakrycie głowy itp. W tej kwestii nie pozostaje już nic więcej, jak tylko puścić wodze swojej fantazji.