Jak wybrać męska piżamę?

Choć nie zdajemy sobie z tego zupełnie sprawy, to aż jedną trzecią naszego życia spędzamy w łóżku. Warto by więc, aby życie to było maksymalnie wygodne i komfortowe. A nic nie wpływa równie mocno na łóżkowy komfort niż posiadana piżama. Czym powinna cechować się dobra męska piżama i jak ją wybrać?

Jaki materiał?

Nie ma ważniejszej rzeczy podczas wybierania piżamy niż użyty do jej produkcji materiał. To właśnie od niego zależy to, jak dana piżama będzie wygodna, trwała, a także bezpieczna dla zdrowia.
Zdecydowanie poleca się piżamy wykonane z bawełny. Piżama męska z bawełny charakteryzuje się odpowiednią przewiewnością, lekkością i wytrzymałością. W przypadku bardzo mroźnych nocy można pokusić się jednak o założenie piżamy z flaneli, która jest znacznie cieplejsza.

Jaki rozmiar?

Nie mniej ważną sprawą co materiał wykonania, jest to, jakiego rozmiaru jest dana piżama. Nie chodzi jednak o dopasowanie jej do ciała, ponieważ jest to rzeczą oczywista, lecz o wersję długą lub krótka. Męska piżama przybierać może postać z krótkimi rękawkami i nogawkami lub też z długimi. Jaką wersje wybrać? W tym wypadku decydująca powinna być po prostu pora roku. W zimie dla zapewnienia lepszego ocieplenia powinno się wybierać model lepiej okrywający ciało, natomiast w lecie, gdy temperatura jest oczywiście znacznie wyższa, lepsza będzie wersja luźniejsza i bardziej przewiewna. Takie dopasowanie gwarantuje po prostu znacznie lepszym komfort termiczny.