Jakie kalosze wybrać na deszczową pogodę?

Jesienią czeka nas coraz więcej deszczowych dni. Warto przygotować się na nie i skompletować odpowiednią garderobę. Ważnym jej elementem są nieprzemakalne buty.

kalosze marki Casu dla Pań

Modowy hit wciąż na topie

Od kilku lat na ulicach widuje się mnóstwo kobiet, które podczas deszczu noszą gumowe obuwie. Kalosze damskie, bo o nich mowa to buty, bez których wiele pań nie wyobraża sobie swojej garderoby. Ich wielką zaletą jest praktyczność i wygoda – nie trzeba się martwić, że podczas deszczu do buta dostanie się woda. A to, jak wiadomo, nic przyjemnego – zwłaszcza, gdy trzeba przez dłuższy czas chodzić w przemoczonym obuwiu. Przeziębienie wówczas prawie murowane.

Kalosze kaloszom nierówne

Dzięki kaloszom damskim zmniejszamy ryzyko przemoczenia nóg praktycznie do zera – ale pod jednym warunkiem. Muszą one być naprawdę dobrze dobrane i ściśle przylegać do łydki – tak, aby woda nie nalała się górą. Na jesień najlepiej sprawdzą się wyższe, ocieplane od wewnątrz buty, sięgające co najmniej do połowy łydki. Trzeba również zwrócić uwagę na podeszwę – dobrze, żeby była mocna i miała wyżłobienia, aby w razie konieczności przejścia przez błotnistą ścieżkę nie poślizgnąć się. I oczywiście warto postawić na swój ulubiony kolor, dopełniający całości codziennych stylizacji.

Zdjęcie w artykule to kalosze damskie z www.casu.pl