Kupujemy nowe rękawiczki

Dodatki

Wiele osób uważa, że nie ma nic prostszego do kupienia, niż rękawiczki męskie zimowe. Wystarczy tylko udać się do pierwszego z brzegu sklepu, dobrać rozmiar i można wyjść z zupełnie nową parą rękawiczek. Niestety nie jest to do końca tak proste, jak się wydaje. Trzeba podczas wyboru wziąć nieco więcej parametrów rękawiczek pod uwagę niż tylko ich rozmiar.

Materiał wykonania

Najważniejszą sprawą podczas wybierania zimowych męskich rękawiczek, jest określenie tego, jaki chce się mieć materiał ich wykonania. Na rynku dominują dwie wersje, czyli rękawiczki skórzane lub też rękawiczki wełniane.
Rękawiczki wykonane z wełny cechują się doskonałą izolacją termiczną, dzięki czemu idealnie nadają się na naprawdę duże mrozy. Zabezpieczone nimi dłonie będą w stanie przetrwać bez nawet lekkiego uczucia chłodu. Z kolei rękawiczki skórzane są tymi, które o wiele lepiej się prezentują i dlatego poleca się je jako dodatek np. do płaszcza. Oczywiście zapewniają też odpowiedni poziom ocieplenia, jednak nie na tak dużym poziomie.

Krój rękawiczek

Kolejną sprawą, o której trzeba pamiętać podczas wybierania zimowych rękawiczek, jest ich krój. Krój, czyli to, czy będą miały miejsce na pięć palców, czy też jedynie na dwa. Wersja dwupalczasta jest oczywiście o wiele cieplejsza, dlatego też jej połączenie z wełną jest w stanie zapewnić komfortowe warunki właściwie przy każdej pogodzie. Wersja pięciopalczasta jest praktyczniejsza, ponieważ zapewnia pełną chwytliwość dłoni.
Wybór pomiędzy nimi nie jest łatwy, lecz zdecydować trzeba między innymi o tym, czego się od danych rękawiczek oczekuje i do czego się je będzie używało.

Related Posts