Damskie kozaki – wybór, zestawienia i stylizacje

Okres jesienno-zimowy to bardzo wymagający czas dla stylistów i projektantów mody. W ciepłe miesiące, stylizacje są zazwyczaj bardziej szalone i kolorowe. Zima wymaga zwrócenia większej uwagi na odpowiednie dopasowanie kolorów i fasonów.

Damskie obuwie na zimę

W chłodnych porach roku najczęściej sięgamy po długie, ocieplane obuwie. Jego ważną funkcją ma być, przede wszystkim utrzymanie stopy w cieple i zapobieganie przemoczeniu. W takich warunkach najlepiej sprawdzają się buty wykonane z prawdziwej skóry lub wykonane ze specjalnych tworzyw.

Dobór kozaków damskich do płaszcza lub kurtki

Decydując się na zakup obuwia zimowego, należy zrobić przegląd posiadanej odzieży zimowej. Jeśli w naszej szafie znajdują się tylko krótkie kurteczki i futerka, nie ma sensu kupowanie kozaków z krótkimi cholewkami. Do tego typu okryć zewnętrznych, najlepiej pasują długie buty.
Krótki płaszcz o kroju szlafrokowym, będzie dobrze prezentował się z klasycznymi kozakami damskimi. Dla podkreślenia figury, buty mogą być na wysokim obcasie.

Kolor butów – jak zestawić go z pozostałą odzieżą?

Obecnie styliści modowi, dopuszczają niemal każde połączenia. Jednak, aby uzyskać spójny efekt w wyglądzie, warto trzymać się podstawowych zasad. Przede wszystkim kozaki damskie nie powinny być w tym samym kolorze, co płaszcz. Dobrze jak różnią się przynajmniej intensywnością danego odcienia.
Można zdecydować się na zastosowanie kontrastu – czarna kurtka i czerwone buty. Dla bardzo odważnych osób, lubiących bawić się swoim wyglądem, proponowane są zestawienia kilku intensywnych kolorów, na przykład żółtego, zielonego i pomarańczowego.