Na co zwrócić uwagę wybierając buty?

Producenci obuwia chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też co roku oferują nowe modele butów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na co należy zwracać szczególną uwagę, aby wybrać porządne buty na lata. 

Odpowiednia podeszwa

Wybierając obuwie od marki Hugo Boss w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na podeszwę. Mowa tutaj nie tylko o twardości, ale również o elastyczności podeszwy, która odgrywa bardzo ważną rolę. Najlepszym wyborem jest oryginalna podeszwa wykonana z mieszanki gumy i specjalnego tworzywa sztucznego. Guma zapewnia nie tylko doskonałą przyczepność do podłoża, ale co najważniejsze pozwala uniknąć nieprzyjemnego poślizgu. Tworzywo sztuczne odpowiada z kolei za lekkość oraz trwałość obuwia. Kluczem do sukcesu jest oczywiście to, aby elastyczność podeszwy idealnie dopasować do terenu, na którym najczęściej będzie się chodzić. Na płaskiej powierzchni najlepiej sprawdzi się miękka podeszwa.

Membrana i skóra

Wybierając nowe buty Hugo Boss warto zwrócić uwagę także na to z jakich materiałów są one wykonane. Niestety pogoda w Polsce pozostawi wiele do życzenia, dlatego też buty muszą być wykonane z naprawdę porządnych materiałów. W sezonie letnim najlepiej sprawdzą się buty z oryginalnej skóry. Można postawić nie tylko na nubuku, ale również na zamsz i skórę licową. Godna uwagi jest także skóra ekologiczna, która tylko odrobinę jest gorsza od skóry naturalnej. Skórzane buty zapewniają doskonałą wentylację, dzięki czemu stopy nie pocą się tak szybko. Jedyną wadą jest tak naprawdę podatność na wodę.