Jak wyrażać siebie poprzez wygląd zewnętrzny?

Odzież męska

Choć mawia się, iż nie należy oceniać książki po okładce, to właśnie wygląd głównie decyduje o pierwszym wrażeniu, jakie wywieramy na innych ludziach. Wygląd zewnętrzny determinuje głównie ubiór oraz twarz i włosy, dlatego wyrażając siebie, warto zwrócić uwagę na te dwa aspekty.

Styl ubioru: na co dzień czy od święta?

Wszystko zależy od tego, czym zajmujesz się na co dzień. Jeżeli praca nie przewiduje określonego dress code, możesz pozwolić sobie na nieco więcej szaleństwa. Zwłaszcza, kiedy masz cięższy, bardziej punkowy lub hip-hopowy styl. Mimo wszystko, w pracy warto ograniczyć się do koszulek z nadrukami ulubionych punkowych lub metalowych zespołów zamiast wybierać kontrowersyjne, mroczne kreacje. To samo dotyczy stylu hip-hop. Nawet jeśli regulamin pracodawcy nie wymaga od Ciebie koszuli i marynarki, przyjście ubranym w zbyt „luźnym” stylu nie jest w dobrym tonie. Obszerne hoodie mogą zastąpić bardziej subtelne, bluzy męskie bez kaptura, natomiast zamiast dresowych spodni lepiej wybrać po prostu luźniejsze jeansy.

Makijaż i fryzura

Są to dwie rzeczy, na które każdy zwraca uwagę u innych ludzi. Tak jak w przypadku ubioru, jeśli nie ma ograniczeń w postaci regulaminu w szkole lub pracy, można bawić się wyglądem w dowolny sposób. Jeśli jednak dopiero zaczynasz eksperymenty, warto jest na początek wybrać delikatne makijaże i niekontrowersyjne fryzury.

Musisz pamięta, że to TY decydujesz o tym, w jaki sposób odbiera Cię otoczenie. Ubierając się, malując i czesząc w sposób, który wyraża TWÓJ charakter, łatwiej możesz znaleźć ludzi, którzy mają podobne zainteresowania.

Related Posts