Czy eleganckie brogsy wykorzysta każdy mężczyzna

Obuwie markowe

Niektórzy mężczyźni, którzy na co dzień najlepiej czuje się w stylu sportowym, mają spore obawy przed zakupem eleganckich butów. Zwyczajnie zastanawiają się nad tym, czy inwestowanie kilkuset złotych w eleganckie brogsy albo oksfordy, ma w ich przypadku większy sens. Skoro na codzień noszą dżinsy albo sztruksy, a garnitur zakładają tylko od święta, obawiają się, że buty nie będą należycie wykorzystane.

Brogsy w szafie mężczyzny

Warto jednak podkreślić fakt, że buty takie jak brogsy czy oksfordy, to tak naprawdę obuwie nadające się do zakładania do bardzo wielu różnych stylizacji. To naprawdę nie musi być tylko marynarka, koszula oraz krawat, czy wręcz garnitur. Jeżeli taki elegancki styl totalnie nie pasuje do danego mężczyzny, lubi on jednak nosić koszule na przykład w kratę, wełniane swetry, marynarki utrzymane w stylu codziennym – brogsy również idealnie sprawdzą się w jego szafie. To bardzo uniwersalne i świetnie komponujące się z zestawami w stylu smart casual, który jest preferowany przez bardzo wielu młodych mężczyzn. W dzisiejszych czasach eleganckie buty to podstawa stylizacji nawet z jeansami w roli głównej. Tego typu sportowe w pierwotnym charakterze rzeczy, przy eleganckim obuwiu nabierają więcej elegancji i szlachetności.

Do czego nie pasują buty brogsy

Nie ma jednak co udawać i trzeba jasno powiedzieć, że męskie brogsy nie pasują do wszystkiego. Jeżeli za ten ktoś jest ogromny miłośnikiem ubrań w stylu t-shirt oraz jeansy, zdecydowanie powinien zrezygnować z zakładania brogsów do takich zestawów. Również stylizacje z dresowymi bluzami, czy koszulkami polo, to nie są zestawy do których można założyć tak eleganckie buty. Lepiej wtedy wybrać na przykład mokasyny lub espadryle, które utrzymane są w bardziej sportowym charakterze. Mimo wszystko, zdecydowanie więcej ubrań świetnie komponuje się z brogsami, niż można by sądzić.

Related Posts